برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی؛ ۲۸ دی

هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران (AGRICULTECH ۲۰۲۲) از ۲۸ دی ماه تا ۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۱ کد : ۵۹ آخرین اخبار رویداد اخبار اعضا
تعداد بازدید:۷۶۷
هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران (AGRICULTECH ۲۰۲۲) از ۲۸ دی ماه تا ۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی؛ ۲۸ دی

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران (AGRICULTECH ۲۰۲۲) از ۲۸ دی ماه تا ۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ به مدت ۴ روز از ساعت ۱۴ تا ۲۰ برگزار خواهد شد.

 

شعار نمایشگاه امسال برگرفته از شعار سال ۱۴۰۰ و در راستای سیاست‌های راهبردی کشور" رونق کشاورزی، توسعه پایدار" انتخاب شده است.

 

این نمایشگاه پس از هفت دوره برگزاری موفق و همچنین پس از یک سال وقفه به علت شیوع بیماری کرونا باهدف رونق بیشتر کشاورزی ایران و آشنایی چهار و نیم میلیون کشاورز با برترین و متنوع‌ترین نهاده‌های کشاورزی (سم، کود و بذر) برگزار خواهد شد.

 

هدف از برگزاری این نمایشگاه عرضه کالا‌های مورد استفاده در کشاورزی، همچنین تبادل اطلاعات، آموزش، انتخاب و کاربرد صحیح نهاده‌ها و احتراز از عوارض استفاده نادرست کود و سم است.

 

 با توجه به چالش‌های آب و هوایی و خشکسالی‌هایی که مدت هاست گریبان گیر کشور شده است حتی کاهش استفاده از یک قطره آب هم ضروری است. همچنین، با عنایت به اینکه استفاده به جا و اصولی از سموم و کود‌های استاندارد مستقیماً در حفظ سلامت بیش از هشتاد میلیون ایرانی مؤثر است؛ نیازمند همفکری و مشارکت کشاورزان و تامین کننده‌های این صنعت است.

 

کاربرد صحیح آفت کش‌ها و کود‌های کشاورزی و استفاده از بذور مناسب نقش تعیین کننده‌ای در افزایش تولیدات کشاورزی دارد. به عبارت دیگر سالانه میلیون‌ها تن از محصولات کشاورزی در نتیجه هجوم آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز و نیز استفاده بی رویه از نهاده‌های کشاورزی از بین می‌رود. همچنین کاربرد نادرست سموم و کود‌های کشاورزی می‌تواند اثرات نامطلوبی در سلامت جامعه داشته باشد.

 

بنابراین، بهبود سلامت جامعه در گرو امنیت غذایی مردم است و میسر شدن آن در گرو دگرگون سازی شیوه‌های سنتی و کم بازده کشاورزی و تبدیل شان به روش‌های مدرن و کاربرد نهاده‌های سالم در کشاورزی ایران است.


نظر شما :